czwartek, 26 lipca 2012

Wielki Szał Ciał, czyli Fifty Shadows EL James

Popularną książką w Anglii ostatnimi czasy jest właśnie 'Fifty Shadows of Grey' czyli pięćdziesiąt odcieni szarości.
Książka jest typowym damskim porno. Są tam sceny sado-maso: bicie, krępowanie, poniżanie i dominacje mężczyzn. Opowiada o 21-letniej dziewicy, Anastasii Steele. Poznaje ona bogatego biznesmena, który pokazuje jej świat seksu. Niestety Christian Grey ( nazwisko pokazuje nam jak  skomplikowany jest charakter Christiana) kontroluje każdy jej ruch; pracę, ubrania, a nawet jedzenie. Zabrania nawet Anastasii spotykać się z przyjaciółmi.

Erika Leonard, bo tak na prawdę nazywa się autorka książki, jest 49-letnią londyńską gospodynią domową, która ma dwóch synów i męża. Jej niespełnione pragnienia przelała na papier. Zapewne nie sądziła że książka może zdobyć taką popularność.  Wiem, że wiele jest takich kobiet, które piszą o podobnych pragnieniach i myślę, że co raz częściej będą się ukazywać takiego typu książki. Temat tabu powoli przechodzi w niepamięć. Na szczęście.

Kupiłam wszystkie trzy części, ze względu na promocje ;P Ogólnie nie lubię czytać książek, przychodzi mi to z wielkim trudem. Wyszukuje naprawdę ciekawe książki o pikantnej miłości. Zanim zacznę trylogię, jestem w trakcie czytania 'Send Me No Flowers' J. Tomlin.

Donna, główna bohaterka, która ma zamiar iść na studia, imprezuje z przyjaciółmi w klubie, gdzie poznaje o 10 lat starszego biznesmena, Dannego. Donna sądzi że to jest facet, za którego wyjdzie i będzię miała rodzinę. Niestety Danny okazuje się przestępcą i sadystą, który wplątuje ją w świat narkotyków i prostytutek. Chce uciec od niego, jednak to nie takie proste. Na szczęście ma przyjaciół, którzy jej pomogą.
Idę dalej czytać książkę. Mam nadzieję że dałam komuś propozycję na następną 'lekturę'
miłego popołudnia :-) 

2 komentarze:

  1. Przeczytałam pierwszą część Graya i dalej nie zamierzam. Dawno nie czytałam tak kiepskiej książki. Moim zdaniem całkiem dobry pomysł zmarnowany ;p

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a w jakiej wersji ją czytałaś? po polsku?

      Usuń